Sonsuz Huzur ve Rahatlık Verilmişti Ruhuma

Sene 2007 evime misafir beklediğim bir gün koşturma halinde hazırlıklarımı yapmaktayım. 4 yaşındaki oğlum yanıma gelip abisinin onu kızdırdığını ağlamaklı olarak ifade etti çok yoğun olduğum için kızgın bir şekilde odadan koşarak çıkacaktım ki ayağım takıldı ve şiddetle kolumun üzerine düştüm kolum dirsekten tersine döndü hayatım boyunca olabilecek en büyük acıyı yaşadım. Gözlerim karardı kolumun üzerinde tonlarca ağırlık oluştu O sırada misafirim kapıyı çaldı beni o şekilde görünce eşime telefon edip eve gelmesini söyledi. Kolumun altına yastık koydu.

Eşim geldi ve hastaneye gittik Ortopedi Dr.’u olaya müdahale etti. Beni odaya alıp eşimi ve oğlumu dışarı çıkardılar. Beni yüzüstü yatırıp başımı sağa çevirmemi söyledi kolumu düzeltirken bakmamamı söyledi Dr. bende öyle yaptım ama ağrı git gide daha da şiddetli ve dayanılmaz hale gelmişti. Dr. bir hamlede müdahalede bulundu fakat benim nefesim o an kesildi ve kendimi bedenimden ayrılmış olarak yukarıda tavana yakın bir yerden sedyede yatan kendime, Dr’a ve hemşirelere bakarken buldum.

O an o kadar güzeldi ki anlatamam. Hiçbir şekilde ağrım, sızım kalmamıştı sonsuz huzur ve rahatlık verilmişti ruhuma. Dr. ve hemşireler panik halinde koşturuyorlardı Dr. Hastayı kaybediyoruz nabız yok hemen alkol getirin diyordu hemşireye bense onlara yukarıdan “ben çok iyiyim hiçbir şeyim yok” diyordum fakat beni hiç kimse duymuyordu.

Hemşire pamuğa alkol döktü ve bana koklattılar o an derin bir nefes alıp Dr.’a doğru başımı çevirdim. Allah sizden razı olsun bütün acılarım dindi eve gidebilirim artık dedim. Dr. ise bir süre daha bizimlesin dedi yaşanan bu olay bende şaşkınlık uyandırdı geri dönmeseydim nasıl bir yolculuğum olurdu bilemiyorum ama o an yaşadığım ferahlık ve huzur çok bambaşkaydı.

İnci