Sonsuz Bir Güven Duydum

Deneyim tarihiniz: 2001

Deneyimi tetikleyen duygusal ve/veya fiziksel nedenleri yazınız:

Küçükken cinsel tacize uğramıştım. Aynı talihsizliğe ablamın da maruz kaldığını öğrendiğimde inanılmaz acı çektim. Benimle paylaştıktan bir gün sonra üniversite için yaşadığı şehre döndü. Zaten bayram tatili için gelmişti. O gittikten sonra pijamasına sarıldım ve saatlerce hıçkıra hıçkıra ağladım. Bir kaç ne gece üst üste bu şekilde ağlarken uyuya kaldım. Sanırım beş altı gece sonraydı, yine pijamasına sarıldım ve dedim ki, Allah’ım her gece yatağa şu niyetle giriyorum: Ölmek istiyorum, bu acıya daha fazla dayanamıyorum, gücüm tükendi, lütfen bu gece artık beni yanına al. Sonra birden bire gidip annem ve babamla vedalaşma hissi geldi. Gece çok geç bir saatti ve uyuyorlardı. Gidip yanaklarından öpeyim, benim için yeterli olur diye düşündüm. Sonra da dedim ki, ama eğer vedalaşırsam kesin giderim. İçimden vedalaşmak gelmedi ve uyudum.

Deneyim sırasında ışık gördünüz mü?Hangi duyguları yaşadınız? Tasvir edebilir misiniz?
Uyuduktan ne kadar süre sonra bilmiyorum, sağ üst köşede bir varlık belirdi. Selamlaştık. Sanki zaten tanışıyormuşuz da, sadece bir süredir görüşmüyormuşuz gibi bir kavuşma duygusu belirdi bende. Ona hiç bir şey anlatmama gerek olmadığını, çünkü zaten herşeyi bildiğini içsel, sezgisel bir şekilde biliyordum. Dönmek istemişsin, hadi o zaman dedi. Ama ses duymuyordum, içime konuşuyordu. Başıyla onayladı, hadi gidelim gibisinden. Tamam dedim. Çok büyük bir minnet duygusu belirdi içimde. Çok şefkatliydi. Ruhumu ayaklarımdan çekmeye başladı. Önce başım hissizleşti. Sonra boğazım. Sonra omuzlarım. Tam kalbime kadar geldi, ve bak burdan sonra geri dönüş yok dedi. Ben de ona dedim ki “annem babamla vedalaşmadım, şimdi gelmek istemiyorum.” Peki dedi ve usulca sağ üst köşeden uzaklaştı. Bunu söylediğimde beni hiç yargılamadı, o zaman neden beni çağırdın gibi bir şey söylemedi. Ve ben de bunları söylemeyeceğini sezgisel bir şekilde bildiğim için çok rahattım.

Deneyim sırasında bir tünelden geçtiniz mi?
Hayır o varlık bir tünelde uzaklaşarak gitti. Tünelin sonuna doğru ışık hüzmesi halini aldı.

Deneyim sırasında melekler, vefat etmiş kişiler veya “ulu kişiler” ile konuştunuz mu? Ne hakkındaydı?
O varlık tamamen karşılıksız sevgi ve şefkat abidesiydi. Ona kendimi o kadar yakın hissettim ki, düşünsenize ölümüm için geldiğini biliyorum. Buyur al ruhumu deyip bırakıyorum kendimi. Annemden bile çok sevgi hissettim o an. Yani beni annemden bile çok sevdiğini ve hatta benim de onu anneme olan sevgimden bile daha yoğun sevdiğimi. Ve sonsuz bir güven. Bu çok normal geliyor, sorgulamadım bile çünkü sezgisel bir şekilde bunun böyle olduğunu bilme halinde oldum o an. Ve bir detay daha, yüzünü görmek istedim, gösterdi. Yüzünü görünce çok rahatladım. Genç bir insan gibiydi ama cinsiyetini seçemedim. ne erkekti ne kadındı. Çok temiz yüzlü genç bir insan gibiydi yüzü. Hatları itibariyle melek tasvirlerindeki gibiydi.

Deneyim sırasında kendiniz hakkında önemli bir mesaj aldınız mı?
Ne zaman istersen, ve yeterince istersen, beni tekrar çağırabilirsin mesajını aldım. Her zaman yakınım.

Bu deneyimi yaşamamış olanlara iletmek isteyeceğiniz önemli bir mesaj, duygu aktarımı veya öneri var mı? Sizce ölüme yakın deneyimler önemli bir mesaj içeriyor mu insanlık için? Lütfen detaylı yazınız.

Evet bence önemli bir mesaj içeriyor. Ölüm ötesi aleme, ruhun devamlılığına, bu işlerle görevli başkaca varlıkların gerçekten var olduğuna ilişkin önemli kanıtlar bunlar.