Oraya Varınca Allah’ı Göreceksin

Kendimi bildim bileli Allah’ın gerçekten var olup olmadığını acaba bir gün kesin olarak bilebilecek miyim diye merak ederim. Sıradan bir gün yine bu düşünceye dalıp aklımdan çıkaramadığımdan çalışamıyordum ve üniversitemin kütüphanesinden bu nedenle ayrıldım. Tam olarak nereye gitmek istediğimi bilmediğim için eve gidip dinlenmeye karar verdim. Bunu düşündüğüm an kafamın içinde bir ses duydum “HAYIR! O OTOBÜSE BİNME.” Bildiğimiz şekil bir ses değildi, beynime gelen net bir mesajdı. “Tamam, ne yapmalıyım?” diye sordum ve “YILDIZ PARK’INA GİT!” (Olduğum yerden 45 dakika mesafede). Tamam dedim ve yolda yaklaştıkça gitgide daha enerji dolu hissetmeye başladım. Parka varınca neredeyse parkın yokuşunu koşarak çıktım. Parkta belirli bir nokta beni kendine çekiyordu adeta (daha önce hiç gitmediğim ve bilmediğim). Oraya doğru koşar adım giderken ses dedi ki, “Oraya varınca Allah’ı göreceksin.”

Parkın bu köşesinde yalnız olacağımı tahmin ediyordum ve neler olacağını hiç bilemiyordum. Heyecandan ölüyordum. Aynı anda yaptığım bu mantık dışı hareketleri de içimde anlamlandıramıyordum. Oraya vardığımda kendi başına oturan bir kadın gördüm. O an ne yapacağımı bilemedim ve kendi kendime şöyle dedim: “Bir şey seni buraya getirdi, şimdi geri dönmemen gerek.” Bu yüzden nazikçe ona yaklaşıp konuşmak istediğimi söyledim. Kendisine ve mahremiyetine saygı duyduğum için onunla ya da konuşmamızla ilgili detayları paylaşmayacağım. 1 saat boyunca konuştuk. Kendini öldürmeyi planlıyordu. Oraya nasıl geldiğimi anlattım. Bunun onun hayatta kalması için ilahi bir müdahale olduğunu ve intihar dışında farklı bir yol tutmak zorunda olduğuna dair bir işaret olduğu sonucuna vardı.

Bu vesileyle arkadaş olduk ve hayatına devam ediyor. Benim için bu deneyim hayatım boyunca cevabını aradığım sorunun cevabı oldu. Teşekkür ederim.

Candan (25)