Işığı Bir Gece Gördüm

İsminiz: Menekşe

Deneyim tarihiniz:  Nisan 2015

Deneyimi yaşadığınız zamanki yaşınız: 29

Deneyimin yaşandığı şehir:İstanbul

Cinsiyetiniz: Kadın

Mesleğiniz: Turizmci

Rüyayı gördüğüm dönemde kendimi işimdeki zorluklar yüzünden çok yalnız ve çaresiz hissediyordum. Deneyim sırasında, uçurumun kenarında beyaz bir sandalyede oturuyordum ve önümde yemyeşil bir deniz ve denizin icinde milyonlarca sayıda siyah balık vardı.

Deniz inanılmaz berraktı ve parlıyordu. Sonra yanıma bakmak için kafamı döndürdüm ve buradada yanızım diye düşündüm. O esnada birden hızlı bir şekilde sandalyemden havalanarak gökyüzündeki ışığa doğru yükselmeye başladım. Işık inanılmaz parlaktı ve gökyüzünün tam ortasında sanki boşluk vardı ve ben o boşluğa doğru ışık hızıyla yükseliyordum. Işık o kadar güzeldi ve bir o kadar da çekici idi ama o esnada bir anda daha dünya’da “yapmam” gereken cok şeyler olduğunu ve annemin beni merak edeceğini düşündüm ve yukarı çıkmak istemedigimi düşündüm ve kendimi zorla aşağı ittirmek için uğraştım ve biranda inanılmaz hızlı bir şekilde aşağı doğru geri düştüm. Saniyeler içinde kumsalın kenarındaydım ve o kadar yüksekten düşüp bacaklarımın kırılmaması beni şaşırttı.

Deneyim sırasında kendiniz hakkında önemli bir mesaj aldınız mı?

Kesinlikle daha faydalı ve daha iyi bir birey olmak icin daha cok çabalamam gerektiğini düşündüm. Hepimizin ışığın bir parçası olduğumuzu düşünüyorum. Yaşarken bunu farketmesekte ve bu dünyada karanlıklar ve kötü şeyler olsa bile, bu gezegen dışında sürekli iyi şeylerin oldugu başka bir boyut var.

Hayattayken ki bu kısa bir süre, sonsuzluğu düşünecek olursak, kendimizi daha iyi şeyler yapmaya yöneltmemiz ve daha iyi bir birey olmak için çabalamamız gerektigini düşünüyorum. Bu deneyimi yaşadığım ve mesajını gördüğüm icin kendimi şanslı insanlar arasında hissediyorum.