• Ölüm Ötesi Deneyimler

Biz Kimiz?


Türkiye’ye ait “Ölüm Ötesi Deneyimlerini” paylaşacağımız sayfamıza hoş geldiniz!

Biz bu konuda gönüllü olmuş 2 arkadaşız, yoldaşız. Tek amacımız Türkiye’de yaşanmış benzer deneyimleri derlemek ve noktasına virgülüne dokunmadan paylaşmak.

Naçizane websayfasında, ölüm ötesi hayat hakkında paylaşımlar yapacağız. İnsanların yaşadıkları deneyimleri hiç dokunmadan size ileteceğiz aslında. İnanıyoruz ki bu deneyimler insanlığa yeni çıkarımlar yaptıracak. Kendimize tekrar soracağız, ondan korkmalı mıyız? O bir son mu, yoksa sahnedeki ışıkların açılması ve unutkanlık perdesinin kalkması mı? Gerçek evimiz dünya mı?

Buna siz karar vereceksiniz…

Ama nasıl bakarsanız bakın ölümden korkan hayatını eksik yaşar diyenlerdeniz. Bir an düşünün… Ya korkacak hiçbirşey yoksa? Ya öbür dünyaya “gidip gelen” binlerce insan insanüstü bir sevgi ve huzurdan bahsediyorsa ama sesleri duyulmuyorsa? Sırf ölüm hakkında ön yargılarımız nedeniyle bu gerçek paylaşımları gözardı mı edeceğiz?

Umarız onlara yavaş yavaş kulak veririz çünkü “sistemin” en büyük dayatması ölüm korkusudur. Yada ölüm ile “korkutmaktır.” Biraz değerlendirirseniz her türlü sosyal korkunun bu ilk korkudan güç aldığını görebilirsiniz. Türkiye’de bu kısık sesleri giderek duyurmaya çalışacağız.

İzniniz bir hususu daha eklemek isteriz saygıyla.

Yaradan Allah, en çok sevendir. Bizzat sevgidir, sevginin sonsuzluğudur. Gerçek, elle tutulur, karşılıksız sevgi. Bunun dışında hiçbirşey değildir.

“Şüphesiz Rabbim rahmet nuru gönderendir, çok sevendir.” – (Hud, 90)

“O, çok bağışlayandır, çok sevendir.” – (Buruc, 14)

“Çünkü Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.” – (Nisa, 99)

“Allah’ın çok bağışlayıcı, çok merhamet edici olduğunu bilin.” – (Maide, 34)

Ona bunun dışında yakıştırılan her kötü sıfat insanın kendi korkularından kaynaklıdır. Öte alemde insanın yargıcı sadece kendi vicdanı olacaktır. Yaradan hiçbir yaratığı yargılamaz çünkü o SALT sevgidir. Korku ve endişe insanın içinde debelendiği, çıkamadığı kendi cehaletindendir.

 Bu nacizane sayfanın yegane amacı bu hakikatın yayılmasıdır. GERÇEKTEN ölüm ötesi deneyim yaşayanlar sadece bu mesajla geri gelmiştir dünyaya.

“Demişlerdir ki: “Eyvah bize! Uykuya bırakıldığımız yerden bizi kim uyandırdı? Bu, Rahman’ın va’dettiğidir, demek ki gönderilen elçiler doğru söylemiş”. (Yasin, 52)

Emin olalım ki sevgi mutlak suretle kazanacaktır. Şükürler olsun. Yaradanın kudreti hiçbir karanlıkla ölçülemeyecek kadar aydınlıktır. Bu dünya, ışık ile karanlık arasında insanın seçme ve seçilme yeridir. Başka hiçbir “işlevi” yoktur. Allah’ın yargısından korkmayın, bilakis Allah’ı çok sevin. Çünkü Allah yargılamaz… Sevgi nasıl yargılar?

Kendi vicdan sesinizden, yani kalbinize aykırı yaptığınız hareketlerden çekinebilirsiniz. Eyvallah. Mesela yalan söylemekten çekinin, kibirden çekinin, kötülük yapmaktan, öfkeden, kul hakkı yemekten, şiddetten çekinin kesinlikle. Çünkü bu saydıklarımın hiçbiri SEVGİ’de barınmaz, zerre yoktur.

O an geldiğinde sadece kendi kendinizi yargılayacaksınız. Hepimiz kendimizi eksiksiz niyet ve yaptıklarımızla yargılayacağız. Güzel Türkçe’mizde bunun çok güzel tanımı var. “Vicdan azabı çekmek.” Bundan korkun işte. Cehennem budur.

Öyleyse kendinizi sevin, yanınızdakini sevin, herşeyi sevin, girin Cennet’e… Şu an.

“Hüküm yalnızca O’nundur ve kesinlikle O’na döndürüleceksiniz.” – (Kasas Suresi, 80)

Umarız öyle güzel bir dünya olsun ki kimse birlik, sevgi ve barış hakikatinden ayrılmadan mutlu yaşasın. En kalbi sevgilerimizle, herkese selam olsun.